Toto je 5 dôvodov, prečo sa nemôžeme dočkať leta

by spravca

Po dlhej zime a upršanom začiatku jari to vyzerá, že zo šatníka o chvíľku vytiahneme šaty a sandále. So slnečnými lúčmi a vyššími teplotami sme všetci o čosi šťastnejší. Viete, že to nie je náhoda? Prečítajte si, ako je možné, že nás počasie tak ovplyvňuje.

Viac stupňov, menej oblečenia

Menej vrstiev oblečenia pomôže k lepšiemu výkonu. Nemusíte už myslieť na rukavice, čelenky ani na šály, ktoré často robia pohyb vonku menej komfortný. Nehovoriac o tom, že vďaka príjemnému teplému počasiu so sebou nemusíte ťahať hrubé bundy, ktoré vás zaťažujú. Namiesto toho, môžete vyraziť na hory alebo zabehať si bez toho, aby ste sa desať minúť obliekali a vracali späť po zabudnuté rukavice. A prečo sme po športe šťastnejší? Lebo endorfíny.

Vonku môžeme robiť takmer čokoľvek

Keď je teplo, trávime vonku oveľa viac času. Po celodennom sedení, ktoré pri výbere nesprávnej stoličky zaťaží vašu chrbticu, môžete s vedomím neriskovania nádchy vybehnúť na vzduch. Vo voľnom čase môžete konečne grilovať, tráviť hodiny na prechádzke so psom, ísť na piknik alebo opekať. V pracovnom čase môžete zvoliť stretnutia na terase. Ak to vaša práca nedovoľuje, vyberte si na dlhé sedenie aspoň stoličku s pohyblivým sedákom na pružine SpinaliS, ktorá vás núti chrbtové svaly aktivovať. Stolička síce čerstvý vzduch nenahradí, ale čas v kancelárii bude príjemnejší a dopomôže k zdravému chrbtu.

Jarná letná móda

Odložte čierne kabáty, farbou tohto leta je výrazná ružová. Tak ako naše oči, aj mozog miluje farby. Stimulujú ho a majú na neho pozitívny vplyv. Preto nečakajte, a uchmatnite si kúsok leta aj do svojho šatníka. Ak sa vydáte na lov topánok, dajte šancu tým ortopedickým. Lodičky síce zbožňujeme, ale najviac, ak ležia v skrinke na topánky. Apropo, pamätáte si svoje posledné otlaky?

Dlhšie dni vás naštartujú

Znamená to jediné – na všetko máme viac času. Naše telo sa s príchodom tmy podvedome spomaľuje, utlmuje a tým pádom nám ubúda energia. Teraz však prichádza zmena, pár hodín slnka navyše a s ním viac splnených povinností či času s rodinou. Okrem toho sa všetko zelená a vo vzduchu cítiť život, ktorý sa po zime prebúdza. V tomto období však treba tiež doplniť vitamíny, ktoré si naše telo vzalo. Preto si skočte na tržnicu a nakúpte čo najpestrejšie lokálne potraviny.

Vitamín D – elixír pre naše kosti

Až 90 % vitamínu D potrebného pre naše kosti čerpáme zo slnka. Počas zimných dní jeho prítomnosť v krvi klesá až o polovicu, čo môže mať za následok slabšie kosti a vyššie riziko zlomenín. So slnkom a návalom toho vitamínového zázraku sa zlepšuje tiež imunita, tzv. D-éčko pomáha proti stavom nachladnutia, chrípky a častým zápalom. Nezabúdajte, že hoci o vaše kosti sa postará slniečko, starostlivosť o vaše svaly by ste mali zvládnuť sami. Vonku, či v posilňovni cvičením a v práci na zdravotnej stoličke na pružine SpinaliS, ktorá vám so spevnením svalov, hlavne krčných a chrbtových, ľahko pomôže.

 

You may also like