Ako profesionálne upratať kanceláriu?

by spravca

Nie je dôležité mať len čistú kanceláriu. V dnešnej dobe musí byť aj zdravotne bezchybná. Ideme do obdobia chrípok a nachladnutí a preto okrem estetického hľadiska musíte myslieť aj na zdravotné.

Priemerný kancelársky pracovník prichádza do styku s približne 10 miliónmi baktérií každý deň. Čo sa týka kvality ovzdušia, tak v interiéry je až 5x horšia ako vo vonkajšom prostredí.

Kancelárske stoly môžu obsahovať až 400-krát viac baktérií ako priemerné toaletné sedadlo. Tri štvrtiny všetkých kľučiek na toalete sa považujú za hlavné prenášače rôznych chorôb. 98% kancelárskych pracovníkov sa počas profesionálneho života nakazí určitou formou nákazlivej choroby v dôsledku zlej hygieny pracoviska.

PN-kové dni v kancelárii by sa dali skrátiť takmer o tretinu, ak by sa stoly každý deň správne dezinfikovali. 15% mužov a 7% žien si neumýva ruky po použití toalety.

Nedávno vyšiel prieskum podľa ktorého takmer tretina zamestnancov kancelárie tvrdí, že hygienické podmienky zhoršujú ich doterajšie alergie.

Všetky tieto fakty poukazujú na jedno – upratovanie kancelárií je často podceňované ale mimoriadne dôležité nielen pre zdravie vašich zamestnancov ale zároveň pre vašu firemnú produktivitu a budget.

Upratovanie nie je dôležité robiť len profesionálne ale aj pravidelne. Počet baktérií sa zvyšuje každý deň až o 31% na tých povrchoch, ktoré nie sú dezinfikované.

Väčšina čistiacich prostriedkov aktívne pôsobí na povrchu za 30-60 sekúnd. To znamená, že nestačí prejsť mokrou handrou a je to čisté. Možno opticky áno, ale z hygienického hľadiska by toto neprešlo.

Našťastie existuje firma, ktorá si tieto veci maximálne uvedomuje a podľa toho pristupuje aj k upratovaniu kancelárií.

Spoločnosť Bemalux Cleaning Corp. s.r.o. už roky čistí kancelárie po celom Slovensku od Bratislavy po Michalovce.

Ich výhodami sú okrem dlhej praxe aj profesionálne čistiace stroje a postupy, vďaka čomu špina nemá žiadnu šancu.

Pravidelne školia svojich zamestnancov, aby boli stále krok pred konkurenciou. Na každú špinu v kancelárii majú účinné čistiace prostriedky, ktoré sa rokmi osvedčili.

Vy tak máte istotu, že vaša kancelária je uprataná nielen na „oko“ ale aj zo zdravotného hľadiska.

Skvalitnite vaše kancelárske priestory – ušetríte čas, peniaze a najmä chránite zdravie svojich zamestnancov.

You may also like