Rodinné domy z PUR panelov

Rodinné domy z PUR panelov

by spravca

Sendvičové Pur panely z polyuretánovej peny majú mnohonásobné využitie. Okrem administratívnych, poľnohospodárskych budov, mraziarenských a chladiarenských boxov sa využívajú aj v obytných budovách. V našich končinách sa používajú hlavne na zateplenie pri rekonštrukcii. Vedeli ste ale že si z nich môžete postaviť aj úplne nový rodinný dom ?

PUR panely ako inovatívny materiál na stavbu energeticky úsporného domu

Stavba rodinného domu je kategória sama o sebe. Každý chce aby jeho dom spĺňal okrem technických a estetických parametrov aj náročné energetické kritériá. Nízkoenergetický dom v konečnom dôsledku znamená úsporu na energiách, čo sa vám vyplatí aj do budúcnosti. Okrem ušetrených stoviek eur v peňaženke vás poteší aj fakt, že svojou troškou môžete prispieť k zdravému životnému prostrediu. A to nie je málo. Pomôžu vám pri tom aj PUR sendvičové panely.

Nezanedbateľnou výhodou je aj fakt, že s PUR panelmi postavíte svoj vysnený dom jednoducho rýchlejšie. Sendvičové panely hotový materiál nevyžadujú dlhý čas na montáž, a montovať sa môžu takmer v každom počasí, čo výrazne skráti čas a v konečnom dôsledku aj financie potrebné na výstavbu.

Aké vlastnosti má dom postavený zo sendvičových PUR panelov ?

V prvom rade vynikajúce tepelnoizolačné a protipožiarne vlastnosti. Neutrpí ani dizajn a estetická stránka, PUR panely sa dajú zohnať v mnohých farebných prevedeniach s rôznymi povrchmi imitujúcimi drevo či murivo. Nízkoenergetické domy budú čoraz populárnejšie a preferované.  PUR panely sa dajú využiť nielen na rodinné domy a novostavby, ale pri stavbe víkendových domčekov a chát. Ak začnete stavať napríklad na jar, na začiatku leta už môžete stráviť svoju dovolenku na chalupe. Dnes výrobcovia garantujú až 100 ročnú životnosť materiálu, takže sa môžete spoľahnúť, že dom si užijú aj vaše deti. Takto postavené domy samozrejme neohrozujú ani životné prostredie, naopak sú k nemu šetrné a dajú sa recyklovať.

Existujú aj nejaké nevýhody ?

Samozrejme, výhody výstavby domov z PUR panelov vysoko prevyšujú možné nevýhody. Predsa len je dobré dať si pozor a kupovať stenové panely od overeného výrobcu, aby ste predišli ujme na kvalite. Taktiež je potrebné prísne dodržiavať technológiu výstavby. Mal by to robiť len školený odborník, len tak vám vie zaručiť dlhú životnosť domu a jeho bezproblémové používanie. Čo sa týka dokončovacích prác, je dobré vopred si ujasniť s predajcom aký povrch je vhodný pre daný typ konštrukcie. Avšak stenové panely majú oveľa viac výhod, preto sa dom postavený z nich naozaj oplatí. Čerešničkou na torte bude pre váš dom aj kvalitná strecha zo sendvičových panelov.

Ako si vyberať stenové sendvičové panely ?

Samozrejme podľa typu stavby. Pri rodinnom a víkendovom dome oceníte špeciálny povlak, ktorý poskytuje spoľahlivú ochranu proti korózii, vystaveniu kyslému prostrediu, ultrafialovému žiareniu aj mechanickému poškodeniu. Pri zdobení sendvičových panelov z vonkajšej strany sa môže použiť omietka, podšívka, obklad či obkladová tehla. Treba sa zamerať aj na izolačnú vrstvu. Platí pravidlo, že čím hrubšia, tým kvalitnejšia a tým aj lepšia klíma v dome. Stenové panely môžu mať šírku 1 000 a 1 200 mm. Dĺžka môže byť ľubovoľná a pohybuje sa od 500 do 1 300 mm. Hmotnosť výrobku závisí od typu a hrúbky izolácie. Na bytové domy sa kladú prísne požiadavky pokiaľ ide o tepelný odpor, tepelnú vodivosť, zvukovú izoláciu a horľavosť. PUR sendvičové panely spĺňajú všetky požiadavky a preto sa javia ako ideálny materiál na ich výstavbu.

You may also like