Ako si vybrať správny typ rebríka podľa materiálu?

by spravca

Ak hľadáte ideálny rebrík, ktorý vám ponúkne jednoduchý spôsob prístupu k poschodiu či vyššie položeným miestam, pričom je zároveň pekný a môže sa pochváliť nízkou hmotnosťou, hliník je tou správnou voľbou. Či už sa rozhodnete pre posuvný alebo skladací variant, nemožno poprieť skutočnosť, že hliníkové rebríky zaisťujú maximálnu ľahkosť použitia bez ohľadu na vašu váhu. Napriek svojej ľahkosti je hliník maximálne odolný, čo znamená, že odoláva rôznym vplyvom vonkajšieho prostredia či úderom.

Drevené rebríky sú však akousi voľbou číslo jeden, keďže ide o tradičný rebrík, ktorý poskytuje všestranné použitie, vďaka čomu je mimoriadne praktický a prenosný v podstate kdekoľvek a kedykoľvek. Ktorý z nich je teda tou lepšou možnosťou?

Aký je rozdiel medzi hliníkovým a dreveným rebríkom?

Či už ide o skladacie alebo posuvné rebríky, hliníkové rebríky sú hlučnejšie pri manipulácii, čo možno považovať za jednu z nevýhod. Treba dodať, že hliník sa vyznačuje vysokou pevnosťou a odolnosťou, čo sa následne odráža na konečnej cene, ktorá je vyššia ako cena za drevený rebrík. Ak hľadáte robustný, tradičný rebrík pre váš domov, práve drevo je materiál, ktorý znesie aj vysokú hmotnosť. Tento typ rebríka má tradičný vzhľad, vďaka čomu môže byť aj akýmsi doplnkom vo vašej pivnici či garáži.

Treba však dodať, že o drevo sa treba pravidelne starať, a to za pomoci špeciálnych náterov určených na drevo, ktoré udržiavajú jeho vzhľad a vysokú kvalitu aj po nasledujúce roky. Je potrebné zdôrazniť, že drevené rebríky sú ťažšie ako hliníkové, preto je dôležité, aby ste vopred zvážili aj to, či budete rebrík využívať na jednom mieste alebo ho budete neustále presúvať z bodu A do bodu B. Na domáce použitie je lepšou a cenovo dostupnejšou voľbou práve drevený rebrík; naopak na pracovné využitie je vhodnou voľbou praktický rebrík hliníkový, ktorý je bezpečný a jednoduchý na manipuláciu.

 

You may also like