Zle nastavené poistenie je zbytočné.

by spravca

Nevýhodné poistenia, ktoré sú nevhodne nastavené pre konkrétneho vodiča či staré poistenia sú často výsledkom zbytočných splátok. Nesprávny výber pripoistení pri PZP môže vlastníka vozidla pripraviť o nemalé peniaze v prípade škodovej udalosti. Zistite, ako si vybrať vhodnú poisťovňu a zvoliť najvýhodnejšie poistenie vozidla.

Ako poistiť auto

Povinné zmluvné poistenie je základ, bez ktorého sa na cestách nezaobídeme. Garantuje nám ochranu v prípade, že spôsobíme nehodu a zároveň chráni ostatných vodičov pred bankrotom v prípade veľkej škody na aute.

Pri výbere PZP je dôležité zistiť predovšetkým výšku krytia. Napriek tomu, že každé PZP vo všetkých poisťovniach obsahuje rovnaké základné body, v každej zmluve môžeme nájsť iné doplnky. Každá poisťovňa sa snaží klienta niečím zaujať. Kooperativa často poskytuje benefity havarijného poistenia v rámci PZP zadarmo. V iných poisťovniach môžeme nájsť zdarma pripoistenia či zľavy do výšky 40% zo základnej ceny.

Prvoradé je preto porovnanie viacerých ponúk PZP a výber takej ponuky, ktorá nám nie len zaručuje najnižšie splátky, no poskytuje najlepšiu ochranu v prípade, že zaviníme nehodu.

Vyhnite sa zbytočným splátkam

Vyhnúť sa zbytočným splátkam za nevýhodné či staré poistenie, ktoré po rokoch negarantuje dostatočné benefity môžeme opäť vďaka porovnaniu PZP. Ideálne je porovnanie PZP online a teda porovnanie aktuálnych ponúk so zmluvou, ktorú sme uzavreli pár rokov dozadu.

Poistenie, ktoré možno bolo 7 rokov dozadu výhodné, po pár rokoch, bez aktualizovanej zmluvy slúži skôr ako diera v peňaženke než poistka na ktorú sa môžeme v krízovej situácií spoľahnúť.

Poistenie auta, ktoré možno bolo 7 rokov dozadu výhodné, po pár rokoch, bez aktualizovanej zmluvy slúži skôr ako diera v peňaženke než poistka na ktorú sa môžeme v krízovej situácií spoľahnúť.

Napríklad sedem rokov aktívneho jazdenia bez nehody nás môže jednoducho presunúť do menej rizikovej skupiny. To nám zaručí výrazne lacnejšie PZP a ušetrené desiatky eur, ktoré by sme ďalších pár rokov platili zbytočne, ak by sme starú zmluvu PZP jednoducho predĺžili.

Ak teda máte dlhé roky uzatvorenú rovnakú zmluvu v jednej poisťovni, môžete si byť takmer istí, že už pre vás nie je výhodná a je ten správny čas uzavrieť nové poistenie vozidla.

 

 

 

You may also like