Ako si vybrať tabak

by spravca

Poznáme rôzne druhy tabaku, každý má svoje špecifiká a je používaný odlišne.

Aromatické zmesi tabakov ako je napríklad: Burley a Virginia, sú viac ochutené. Vyrábajú sa v príchutiach ako čerešňa, vanilka, rum, whiskey atď. Tento typ tabaku je najčastejšie používaný do fajčiarskych fajok.

Anglické zmesi sú tvorené len rôznymi typmi tabaku a neobsahujú pridané príchute. Tieto zmesi bežne obsahujú Latakiu, Perique a Virginiu. Názov pochádza ešte z čias starého anglického zákona, ktorý hovoril, že tabakové výrobky nesmú obsahovať nič iné okrem tabaku.

Námornícke lupienky alebo plátky. Pod týmito pojmami si ľudia predstavia rôzne veci, ale lupienky či plátky sa v bežných rafikách nepoužívajú. Tento termín „lupienok“ sa prevažne používa na označenie štýlu tabaku, ktorý bol pod tlakom stlačený do malých bochníkov a nakrájaný na tenké plátky. Tieto tenké plátky sa potom pred fajčením musia rozdrobiť medzi prstami do požadovanej formy.

Kocka je exotickejší štýl tabaku, ktorý sa tvaruje do bochníkov stláčaných dokopy pomocou vysokého tlaku, následne narezaných na malé kocky. Kocky sa bežne vyrábajú z tabaku Burley, no žiadané sú tiež kocky z Virginie.

You may also like