Ako správne vybrať reťaze na SUV?

by spravca

Kúpili ste si konečne auto, po ktorom ste roky túžili. Je priestranné, zvládne jazdu v teréne, v kopcoch aj veľkú zaťaž bez toho, aby sa “zadýchalo”, skrátka vás vysnívaný offroad. Môžete mu dať zabrať. Vtom prichádza zima a s ňou aj otázka, akú výbavu dokúpiť, aby ste neprišli o jazdné vlastnosti svojho vozidla, mohli naďalej bezpečne jazdiť a zdolávať lesný či vysokohorský terén, ktorý ostatní v nepriaznivých podmienkach obchádzajú?

So správnym typom snehových reťazí budete neporaziteľný

Odpoveď vám ponúkne špecialista na snehové reťaze na SUV, ktorý vám pomôže s výberom reťazí, ktoré najvhodnejšie doplnia vaše zimné pneumatiky. Tak ako je odolné vaše auto, tak aj snehové reťaze 4×4 musia spĺňať náročné parametre odolnosti. Siahnite po takých, ktoré sú dimenzované na vysoké namáhanie. Zabudnite na reťaze, ktoré majú v konštrukcii plastové diely – budú pre vás prinajmenšom sklamaním. Ideálne reťaze sú z pevne pozváraných kovových krúžkov, ktoré zvládnu aj extrémne podmienky.  Či už sú vaše zimné pneumatiky nasadené na hliníkové alebo plechové disky, nechajte sa špecialistu, aby vám poradil typ reťazí, ktoré budú šetrné aj pre tieto diely auta.

Ak s autom jazdíte vo vysokohorských podmienkach, vlastníte chatu v nedostupnom teréne alebo sa staráte o kŕmenie lesnej zveri v zime, potrebujete skutočne spoľahlivé snehové reťaze na offroad. No niekedy počasie prekvapí, reťaze nie sú k dispozícii a je potrebné sa vynájsť. Ako prvá pomoc sú ideálne “ponožky” pre pneumatiky Autostop, ktoré sú ľahká, nehlučná a bezpečná náhrada snehovým reťaziam. Nie sú však vhodné do skutočne hlbokého snehu, kde je ich spoľahlivosť už podstatne nižšia. Neváhajte preto s kúpou vhodného vybavenia, ideálne u špecialistu na snehové reťaze a zimné pneumatiky, ktorý má produkty skladom, aby ste vy aj vaše vozidlo odolali vrtochom počasia. Prajeme vám bezpečnú motoristickú zimu a veľa šoférskych úspechov v náročnom teréne!

You may also like