Chcete vyskúšať, čo vaša štvorkolka dokáže? Prihláste sa na hobby preteky

Chcete vyskúšať, čo vaša štvorkolka dokáže? Prihláste sa na hobby preteky

by spravca

Každý majiteľ štvorkolky iste potvrdí, že nájsť vhodný terén, ktorý by preveril silu stroja je veru ťažká úloha. Len málo vyvolených jazdcov má vo svojom okolí opustené vojenské cvičisko alebo les, v ktorom by si mohli vychutnávať adrenalínovú jazdu. Preto je možnosť zúčastniť sa pretekov štvorkoliek skvelou príležitosťou vyskúšať, čo všetko vy a vaša štvorkolka zvládnete.

Amatérske preteky sú určené naozaj pre každého

V súčasnom pandemickom období sa síce nekonajú žiadne preteky či súťaže, ale dúfajme, že sa tento stav nečinnosti o pár mesiacov zmení. Nájsť preteky štvorkoliek vo vašom okolí nebude ťažké. Stačí presurfovať na internete stránky quad nadšencov a zistíte, že preteky sa konajú pravidelne. Predovšetkým naši českí susedia obľubujú súťaženie. Nemusíte sa obávať ani toho, že vy, ako hobby jazdec, nebudete mať možnosť pretekať. V ponuke bývajú súťaže amatérskych jazdcov, ktorí radi ukážu svoje štvorkolky Can-Am alebo stroje iných obľúbených značiek. Ak chcete na pretekoch byť len v úlohe diváka, nájdite si informácie o MMSR QUAD pretekoch licenčných jazdcov. Možno sa od nich naučíte nejaké triky, ktoré neskôr zrealizujete na hobby pretekoch. Hobby preteky sú síce iné ako profi súťaž, ale iste sa počas ich konania vybláznite. Uchváti vás atmosféra nadšencov a poteší možnosť pretekať spolu so svojou rodinou. Amatérske preteky majú často rôzne kategórie, napríklad junior, senior atď. Stačí, aby si celá rodina zobrala svoje štvorkolky a môžete vyraziť do terénu.

Neváhajte sa zaregistrovať a poriadne sa zabaviť

Našli ste termín pretekov? Zistite si kontakt na organizátorov, aby ste seba a štvorkolku prihlásili na súťaž. Počítajte s tým, že prihlásenie nebude zadarmo. Organizácia podobných súťaží stojí usporiadateľov veľa úsilia a aj peňazí. Nemusíte sa však obávať horibilnej sumy. Myslite predovšetkým na to, že na pretekoch si zajazdíte bez obáv o bezpečnosť alebo strachu z pokuty. Výhodou podobných súťaží je i to, že sa zabaví taktiež vaša manželka či deti. Okrem samotného jazdenia bývajú súčasťou programu rôzne hudobné vystúpenia, súťaže pre najmenších a samozrejme aj možnosť občerstvenia. Skvelý deň strávite vy, vaša štvorkolka a celá vaša rodina. Napríklad organizátori pretekov Lučivná pre najmenšie ratolesti vždy pripravia svet plný rozprávkových postavičiek. Vaša polovička si môže vyskúšať jazdu na skúšobných štvorkolkách a vy sa zúčastníte samotnej súťaže. Na podobných pretekoch niekedy súťaží aj vyše sto pretekárov, niektorí z nich pôsobia v tímoch. Preto je potrebné sa v dostatočnom predstihu informovať o možnostiach registrácie. Garantujeme vám, že súťaže sa stanú obľúbeným koníčkom celej rodiny.

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/two-quad-bike-riders-travels-forest-1213881442

You may also like