Čím sa odlišujú pneumatiky pre SUV vozidlá od tých bežných?

by spravca

Športové úžitkové vozidlá, alebo ak chcete – SUV vozidlá, majú množstvo výhod. Čoraz viac ľudí sa prikláňa ku kúpe týchto áut, pretože sú priestranné, ľahko ovládateľné a zároveň maximálne komfortné vďaka solídnemu veľkému priestoru vo vnútri. Dokážu prepraviť nielen veľa osôb, ale aj množstvá batožiny.

Preto potrebujú špeciálne pneumatiky pre SUV

SUV vozidlá majú vyšší výkon, a preto aj ich kolesá pracujú na plné obrátky. Tým, že potrebujú viac zabrať, sú väčšie a vyžadujú inú starostlivosť ako tie bežné osobné. Je to pochopiteľné. Ako inak by zvládli aj ťažší terén? Športové úžitkové vozidlá sú ako stvorené na všetky typy ciest a v pohode zvládnu aj ťažšie „oriešky“, akými môžu byť lesné cestičky a rôzne iné ťažšie zdolateľné trasy. Ideálne autá pre rodiny a partie priateľov, ktorí radi spoznávajú svet, Slovensko, všetky tajné zákutia a zbierajú množstvo dobrodružných zážitkov, ktoré sa menia na krásne spomienky.

Ich jedinou nevýhodou môže byť azda len to, že spotrebujú viac pohonných látok a vypúšťajú do ovzdušia o čosi viac emisií. Je to však daň za úžasný komfort, spoľahlivosť a radosť zo skutočnej jazdy.

Kvalitné pneumatiky pre SUV sú základom bezpečnej jazdy

Tým, že sú tieto vozidlá o čosi väčšie ako bežné osobné autá, malo by sa na bezpečnosť počas jazdy myslieť obzvlášť. Aj keď sa veľmi ľahko ovládajú, neznamená to, že to je s nimi také jednoduché. Predsa len sú to terénne vozidlá. Pohon všetkých kolies, označovaný aj ako 4×4 je pripravený aj na ťahanie prívesov a prepravu ťažkého nákladu. Musí sa preto rátať s tým, že sú väčšie. Pneumatiky pre SUV sú špeciálne prispôsobené, aby bola bezpečnosť i komfort z jazdy na prvom mieste. Iba s kvalitnými pneumatikami pre SUV zlepšíte jazdné vlastnosti svojho auta. Neprekvapia vás žiadne prekážky.

Testy pneumatík pre SUV vozidlá potvrdili, že najlepšie svetové značky prekonali rozdiel v brzdnej dráhe  oproti tým lacnejším a nekvalitnejším až o 10 metrov, čo je naozaj veľkolepé!

Vychutnávajte si jazdu s vašim SUV vozidlom ešte viac a rozhodnite sa správne pre kúpu kvalitných pneumatík. Šťastnú cestu!

You may also like