Čo je to plast a prečo sa vôbec používa na okná a dvere?

Čo je to plast a prečo sa vôbec používa na okná a dvere?

by spravca

Tzv. uPVC alebo PVCu je forma plastu. Je to skratka pre nemäkčený polyvinylchlorid. Je tiež známy ako tuhý PVC kvôli tomu, že je tvrdý a nie je flexibilný. Je však odolný a bežne sa používa pre potrubné a okenné rámy.

Prečo je plast dobrý materiál pre dvere?

Dokázalo sa, že plast ponúka vynikajúci výkon a odolnosť. Je dlhotrvajúci a vyžaduje si len minimálnu údržbu, čo z neho robí ideálny materiál pre vaše okná. U nás sa začali plastové okná objavovať po komunizme, kedy plastové okná Bratislava začala mať v 90-tych rokoch.

Plast tiež uznávaný pre svoju tepelnú účinnosť, zvukovú izoláciu a veľkú hodnotu za peniaze. Pre väčšie časti rámu sa zvykne používať pozinkovaná oceľová výstuž na zlepšenie pevnosti a životnosti. Pri kvalitných plastových dverách si môžete byť istý, že ani v tých najdrsnejších poveternostných podmienkach sa vaše okná nebudú zdeformovať, hniť alebo hrdzavieť kvôli kvalite a povahe plastu.

Aké sú benefity plastu pre okenné rámy?

Plast má mnoho výhod, vďaka ktorým je ideálnym materiálom na použitie v rámoch okien. Je známe, že poskytuje najvyššiu úroveň tepelného komfortu. Je extrémne odolný a má dlhotrvajúcu životnosť. Má tri hlavné benefity – nízke náklady, nízku údržbu a skvelú kvalitu.

Nízke náklady

Plast je podstatne lacnejší ako hliník alebo drevo a poskytuje viac výhod. Náklady sa môžu líšiť v závislosti od kvality a funkcií okien, no pre plastové okná cena sa dá očakávať oveľa dostupnejšia cena.

Nízka údržba

Materiál má tendenciu byť tak populárny, pretože si vyžaduje len veľmi malú údržbu. Okrem čistenia v rámoch a okolo rámov niekoľkokrát do roka sa nemusíte viac starať. Na rozdiel od dreva neuvidíte žiadne známky hniloby alebo poškodenia poveternostnými vplyvmi. Je to vďaka extrémnej trvanlivosti materiálu. Plast je tiež vynikajúci v poskytovaní zvukovej izolácie a štúdie ukazujú, že môže znížiť vonkajší hluk až o 70%.

Skvelý výkon 

Plastové okná sú mimoriadne energeticky účinné, takže ich inštalácia môže skutočne pomôcť znížiť náklady na vykurovanie a udržať váš domov pekným a teplým. Vďaka svojej odolnosti, pevnosti a robustnosti je plast tiež veľmi spoľahlivý, pokiaľ ide o bezpečnosť vášho domu

Je plast nejakým spôsobom škodlivý?

Krátka odpoveď – nie.

Plast je bežne používaný materiál, ktorý sa odporúča pre rámy okien rôznymi vládnymi orgánmi a organizáciami. Plastové okná a plastové dvere sa dodávajú s celou škálou pôsobivých akreditácií a ocenení vrátane rôznych súprav, ktoré prešli prísnym testovaním kontroly kvality.

 

 

 

You may also like