Oblečte obývačku do nového šatu

Oblečte obývačku do nového šatu

by spravca

Sviatky prichádzajú, darčeky sú nakúpené a dom uprataný. Aj Vaša obývačka si zaslúži vianočný dar. Veď je to predsa priestor kde trávime najviac času, prijímame návštevy či užívame voľné chvíle v kruhu rodiny. Prečítajte si užitočné tipy a prerobte si tento priestor presne podľa svojich predstáv.

Striedmosť sa nosí

Rozhliadate sa vôkol a niečo Vám nesedí? Všetko je krásne upratané a vianočne vyzdobené, no napriek tomu to nemá to správne čaro? Dôvodom môže byť príliš veľa vecí. Motto “zlatá stredná cesta” je dôležité, obzvlášť pri interiérovom dizajne.

Príprava, príprava, príprava…

Keď už ste sa rozhodli investovať do novej obývačky, odporúčame nikam sa neponáhľať. Pred samotnou zmenou si preštudujte blogy, magazíny… proste všetko, čo Vám prinesie inšpiráciu či nový pohľad.

Čo to je ťažiskový bod?

Je to bod, do ktorého umiestnime masívny kus nábytku. Zvyčajne sú to sedačky. Či už klasické, alebo rozkladacie sedačky, ich umiestnenie je veľmi dôležité. V domoch s krbom takýto kus nábytku môžeme umiestniť oproti krbu. V byte poslúži priestor pod oknom. Sedačka je ústredným prvkom miestnosti a preto odporúčame sedačky na mieru. Ich dizajn si môžete prispôsobiť tak, aby bola presne podľa Vášho vkusu, alebo aby presne pasovala do vyhradeného priestoru. Takéto riešenie má mnoho estetických, ale aj funkčných výhod. Správne vymedzený ťažiskový bod je základom dobrej atmosféry a harmónie v miestnosti.

Krivky či rohy?

Základné vybavenie obývacej izby je tvorené, zväčša, ostrými rohmi a pravými uhlami. Takýto nábytok môže pôsobiť chladne a “málo domácky”. Zaobstarajte si teda kus nábytku či dekorácie, ktoré sú v oblých tvaroch. Vašu obývačku to posunie na úplne nový level a Vy budete za interiérového mága.

Dekorácie/umenie

Ako sme už spomínali, je vhodné držať sa striedmosti. Avšak, obývacia izba bez doplnkov pôsobí smutne a neúplne. Doplnky laďte do podobných farieb, maximálne však 3 farby. Zaplňte steny, zapáľte sviečky. Obrazy či koberčeky vyčarujú teplo domova.

Na záver už len radíme, spomaľte, nasávajte sviatočnú atmosféru a privítajte Vianoce na Vašej novej sedačke na mieru.

You may also like