Pečiatky na oblečenie

O pečiatkách (nielen) na oblečenie

by spravca

Pečiatka na textil je dnes obľúbená forma označenia oblečenia medzi mnohými mamičkami, ktoré potrebujú prehľadne a pomerne trvácne označiť garderóbu svojich ratolestí. Zaujíma vás kam až siaha história prvých pečiatok, kde všade sa využívajú a ste zvedavý na viac detailov o pečiatke na oblečenie? To všetko a ešte viac na vás čaká v nasledujúcich riadkoch.

Príbeh pečiatky

Asi tak 180 rokov predtým ako sa pečiatky začínajú používať aj ako menovky na oblečenie, vznikajú prvé gumové pečiatky. Ich vznik sa historikmi odhaduje približne na rok 1840. Za veľmi krátku chvíľu boli obľúbeným nástrojom na všetkých poštách a obchodných miestach. Mnoho rokov predtým však už boli používané na rôzne označovanie papierových dokumentov a dôležitých listín mosadzné pečiatky.

Dnes sa pečiatky väčšinou používajú na úradné dokumenty, lekárske správy, pracovné zmluvy či faktúry. Používajú sa prevažne ako nástroj, ktorý zjednodušuje prácu všetkým, ktorý pravidelne potrebujú uviesť rovnaké identifikačné údaje na veľký počet rôznych dokumentov. Na pečiatke totiž väčšinou nájdete práve tieto údaje.

Okrem toho sa používajú aj v kreatívnejšej sfére, napríklad ako rôzne hravé pečiatky nielen pre deti. Nájdete ich v obchode s výtvarnými potrebami a môžete nimi zdokonaliť nejedno umelecké dielo.

Praktické ručičky šikovných mamičiek prišli na ďalšie využitie a to použitie pečiatky ako už spomínanej menovky na oblečenie. Zaujíma vás ako takáto pečiatka vyzerá, ako sa používa a ďalšie podrobnosti? Napísali sme o tom pre vás.

Pečiatky na textil? To je označenie oblečenia rýchlo a hravo

Je pre vás označovanie detského oblečenie nočnou morou? Predstavujete si ako po nociach vyšívate iniciály do každého jedného kúsku, ktoré si vaša drahá ratolesť potrebuje vziať  do škôlky či na tábor a máte z toho zimomriavky? Nezúfajte, ihlu a niť nebudete potrebovať. Pomôže vám pečiatka na oblečenie – textil, s ktorou ide skutočne ľahko, rýchlo, efektívne a pomerne trvácne.

Presvedčte sa sami, že:

 • Personalizované pečiatky na textil vás dostanú. Pečiatky na textil sa dajú vyrábať na mieru s menom a obrázkom, presne podľa toho aké si vyberiete
 • Aplikácia na textil je neskutočne jednoduchá a rýchla. Jedno odtlačenie je hotové za sekundu. A hotovo
 • Je pomerne trvácne. Jedno odtlačenie pečiatky na oblečenie vydrží približne 50 praní
 • Veľmi jednoducho sa obnoví. Keď odtlačok pečiatky začne blednúť, nie je nič jednoduchšie ako na to isté miesto odtlačiť pečiatku nanovo
 • Je proste krásne. Možnosti označovania oblečenie je pomerne veľké množstvo. Pečiatky na textil však vynikajú svojim elegantným štýlom a hravým prevedením
 • Na výber sú tri farby atramentu – modrý, čierny, červený, vďaka ktorým si môžete výsledný motív ešte viac prispôsobiť. Dodáva sa aj náhradný atrament do pečiatky, aby ste mohli pečiatku používať ďalej, ak by sa pôvodný atrament minul.

Takto vám vydrží čo najdlhšie:

Pečiatka na oblečenie vám môže vydržať skutočne celé roky. Je však dôležité ako sa o ňu budete starať. Dôležité je:

 • Dobré skladovanie: aby pečiatka zbytočne nevysychala je potrebné na ňu po každom použití nasadiť odnímateľný kryt
 • Rovno k pečiatke sa oplatí kúpiť si náhradný atrament. Takto nebudete zaskočený ak vám pôvodný atrament dôjde a na pečiatkovanie nebudete musieť čakať
 • Ak vás omrzí čierna farba, nemusíte to s pečiatkovaním hneď ukončiť. Vyskúšať môžete pre zmenu aj červenú alebo modrú

Extra tipy na označovanie oblečenia:

Čaká vás označovanie oblečenie prvýkrát v živote? Alebo s tým vediete boj už po niekoľko rokov a stále nevíťazíte? Prinášame vám pár praktických tipov, ktoré využijete v každom prípade

 • Najdôležitejšia je správna organizácia. Vytiahnite si všetko oblečenie, ktoré potrebujete označiť a označte to všetko naraz. Nezabudnite ani na plavky, trenky/nohavičky či ponožky. Keď všetko, tak všetko.
 • Pre prehľadnosť a lepšiu orientáciu to všetko označte na podobnom mieste. Pri tričkách svetroch či mikinách je ideálne miesto vzadu hore približne v miestach krku. Pri trenýrkach či nohaviciach zase odporúčame zadné miesto približne v oblasti kostrče.
 • Oplatí sa značku pravidelne kontrolovať. Predovšetkým po praní či sušení a v prípade potreby značku obnoviť

 

You may also like