Zháňate turistickú obuv? Zamerajte sa na topánky s Gore-Tex membránou

Zháňate turistickú obuv? Zamerajte sa na topánky s Gore-Tex membránou

by spravca

Turistika patrí medzi jeden z najobľúbenejších športov, ktorý je pre mnohých ľudí životným štýlom. Zážitky, dobrodružstvo a vynikajúca nálada po dosiahnutí vytúženého cieľa sú pocity na nezaplatenie. Všetky dobré pocity však môže zmariť nevhodne vybraná obuv. Vaše chodidlá musíte počas dlhej chôdze chrániť a rozmaznávať ich kvalitnou obuvou. Ak práve zháňate turistickú obuv, zamerajte sa na takú, ktorá disponuje Gore-Tex membránou.

Pozor na lákavý dizajn

Hlavne dámy si veľmi často vyberajú turistické topánky podľa vzhľadu. Upúta ich farba alebo dajú prednosť nižším topánkam kvôli tomu, aby sa im hodili k nohaviciam. Dávajte si pozor na to, že pánska i dámska turistická obuv nie je na parádu, ale musí mať predovšetkým ochrannú funkciu. Napriek tomu v obchodoch nájdete skvele vyzerajúce a zároveň funkčné topánky na turistiku, ktoré spĺňajú všetky dôležité parametre a na horách vás nenechajú v štichu. Pri bližšom pohľade na turistickú obuv je zrejmé, že ide o topánky, ktoré chránia chodidlo na všetkých exponovaných miestach. Proti ostrým kameňom výrobcovia nasadili vysokú podošvu a dokonca medzipodošvu. Spevnené časti na prstoch a päte dávajú tušiť, že takúto obuv neprekvapí ani odretie pri dotyku so skalou či vetvou. Stabilitu nohe dodáva viazanie, ktoré začína tesne nad špičkou topánky. To všetko je podčiarknuté pevne zošitými vrstvami jednotlivých materiálov, medzi ktorými kraľuje Gore-Tex.

Čo by ste mali vedieť o Gore-Tex technológii

Gore-Tex je označenie špeciálnej membrány, ktorá sa využíva ako spodná vrstva v topánkach určených do náročného prostredia. Táto membrána sa všíva tiež do vrchného oblečenia. Turistická obuv s Gore-Tex membránou je zárukou, že vás v horách neprekvapí žiadne počasie. Nemusíte si dokonca dávať pozor na to, kde stúpate. Membrána Gore-Tex neprepustí do vnútra topánky vlhkosť ani po stúpnutí do vody. Čo dokáže Gore-Tex membrána?

  • Gore-Tex – odolnosť voči vlhkosti a vetru
  • Gore-Tex – priedušnosť a pohodlie pre chodidlo
  • Gore-Tex – vaše nohy budú v teple a suchu

Všetky skvelé vlastnosti Gore-Tex membrány sú výsledkom technológie, ktorá v sebe skrýva viac ako miliardu drobných pórov. Tie sú menšie ako kvapky vody, a preto voda nemá šancu do topánky preniknúť. Dôležité je aj to, že vlhkosť sa síce nedostane do vnútra, ale pot sa vyparí cez membránu von. Vaše chodidlá budú v suchu aj na sklonku namáhavého dňa.

 

You may also like