Tieto zmeny urobte ešte dnes!

by spravca

Hovoríte si, že váš životný štýl by bolo načase zmeniť? Chcete sa cítiť fyzicky aj psychicky lepšie? V prvom rade je dôležité ísť na to postupne, aby to pre váš organizmus nebol príliš veľký šok. Nemusíte hladovať ani tráviť 24 hodín v posilňovni. Stačia vám malé zmeny, na ktoré si vaše telo veľmi rýchlo navykne.

Beh

Behanie je momentálne akýmsi trendom, keďže vám stačia len bežecké tenisky a nejaké to pohodlnejšie oblečenie. Pokiaľ ste doposiaľ pohybu moc nedali, je dosť možné, že vás môže behanie odradiť. Snažte sa najskôr chodiť pešo a zabudnite na dopravné prostriedky. 30 minútová prechádzka ráno alebo večer je úplne ideálna, no postupne vaše tempo zvyšujte. Skúste aj rýchlu chôdzu, ktorá má bližšie k behu ako k chôdzi a uvidíte, že aj týmto môžete posilniť vašu kondíciu.

Namiesto desiatich vecí spravte len jednu!

Zdravý životný štýl predstavuje tiež elimináciu stresu, ktorý je veľkým zabijakom súčasnosti. Veľmi často sa ľudia stresujú preto, lebo majú toho proste veľa. Majú mnoho povinností, ktoré nestíhajú. Jednou z ciest, ako z toho von, je vyvarovať sa desiatim veciam naraz, ale v pokoji sa sústrediť len na jednu. Doprajte si dostatok spánku, vnímajte každý váš krok a nemyslite na povinnosti, ktoré vás na ďalší deň čakajú.

Pitný režim

Nie nadarmo sa hovorí, že hlad je len prezlečený smäd. Dodržujte pitný režim a denne vypite aspoň 2 litre čistej vody! Zabudnite na sladené nápoje, kávu či džúsy. Vyskúšajte vodu s citrónom alebo mätou a uvidíte, akú energiu vám to dodá! Výborné je, ak vypijete pohár vlažnej vody s citrónom ráno, hneď ako sa zobudíte. Telo to skutočne potrebuje, pretože je po noci dehydratované. Okrem toho dokáže citrón perfektne naštartovať metabolizmus. Tak čo poviete, aj vy skúsite vo svojom živote spraviť aspoň tieto tri zmeny a pokúsiť sa o zdravší životný štýl?

Autorské právo: ostill / 123RF Reklamní fotografie

You may also like